reede, 11. oktoober 2019

Detailid Vol 1

Huvitav, kui pulma pisidetaile ei oleks, kas siis oleks pulmapidu vähem säravam. Minu jaoks olid need vajalikud, sest iga esemega kaasneb mingi tähendus või traditsioon, millesse ma usun.
Pulmakutse oli esimene asi, mida jagasime juba pool aastat enne pulmi. Et inimesed saaksid planeerida oma aega ja naised oma buduaarid välja otsida. Sisu tekst oli lihtne, kuhu tulla, mis kell, pisipere koju jätta ja avatud oli lillekonto, sest meie ei tahtnud, et pulma tuuakse lilli. Kaunistasime lillekonto rahadega kogu pulma peosaali ja see oli kõige mõistlikum otsus.
Peale kooselu registreerimist tegime külalistega fotod ja pakkusime tervitusjoogiks pisikesed vahuveini pudelid, pudelid olid kõrrega ( valge/kuldne värv) ja muidugi sidusime ca 100 pudelile vaheldumisi valged ja kuldsed lipsud. Serveeritud olid need õue laua peale koos suupistetega.
Endale lasime teha pokaalid, koos graveeringuga Aleftina & Janek 19.04.2019
Pulmarong oli ka. Sõitsime Vinni mõisa juurde, seal tehti meile pulmaväravad.
Muide, selle mõte peale tulin ma täpselt nädal enne pidupäeva. Mees muidugi ei teadnud sellest midagi, aga eks ta kahtlustas, et miskit tuleb. Sai nukul mähkusid panna ja mina pidin kirvega puid lõhkuma. Ütleme nii, et mehest saab hea isa aga vot mina oma puude lõhkumisega, maja soojaks küll ei saa. Pulmavärava tegijatele kinkisime loomulikult pulmaviina, see oli meie lemmikmultika tegelaste pildiga.
Siis teekond jätkus Vinni lautade juurde, seal on ainuke kurepesa. Mehe sõbrad aitasid siduda kurepesa posti külge meie tulevaste laste nimed, mis olid kirjutatud valgele siidisele lindile. Ning peale seda käisime veel toidupoes, kus pulmaisa andis peigmehele 5 EUROT ja pruudile 5 EUROT, ja külalised pidid abiks olema.

Kes ostis viieka eest kõige rohkem asju, näitas seda, et oskab rahadega kõige paremini majandada. Ja loomulikult võitis mehe pool. Sellised tegevused pulmarongi ajal on vägevad ja ei ole kohe kiirustamist, et saaks laua taha õgima.
Pulmaautoks ma ei ole kunagi tahtnud luksust. Me oleme Nõukaaja lapsed ja kuidas siis ilma kopikata.
Väga palju uurisin internetis, mida siis kingitakse pulmakülalistele, kas seda on üldse vajalik? Kes paneb väikese meene, šokolaadi tänukirjaga, kes mett jne. Ma tahtsin täiesti midagi teistsugust, midagi mis ei ole tavaline. Välismaa portaalides nägin vägevat esmaabi komplekti, mis pulmas võib vaja minna. Ostsin siis väikesed valged paberist kotikesed, lasin töö juures teha kleepsud Hangover Kit.

Koti sees oli peavalu tablett, c-vitamiin, tic-tac, pabertaskurätid, plaaster.

- Pulma ellujäämise komplekt -

* ibuprofen - aitab peavalu vastu
* plaastrid – juhul kui tantsimisest on villid tekkinud
* Tic-Tac – et püsiks värske hingeõhk
* pabersalvrätid – kui silm kipub märjaks minema
* Glükoos C-vitamiiniga – immuunsuse toetaja

Külalistele tellisin pulmaametid, Tartu kunstnikult. Kadakapuu medaljonide peale olid joonistatud värvilised pildikesed.

Paljud teevad pulmaameteid paberist nagu koertele antakse näituse aeg tutid, noh sellised maksid 1.tk 3 euri..no ma ei tea, lasin ikkagi teha puidust, jäävad vähemalt külalisele mälestuseks. Loomulikult ei puudunud meil ka pulmakülalisteraamat, kuhu said külalised kirjutada ja joonistada. Kuna pulmakülalisteraamatus oli koht ka foto jaoks, siis sellega kaasnes polaroid kaamera rent. Kaalusin selle välja jätmist, aga jälle jäi kuidagi nõme sisetunne sisse, et seda on vaja. Nii see eelarve kasvas.

Meie laua kohapeal rippus pulmalipp.

Tellisin selle lipuvabrikust. Kiire töö ja väga hea kvaliteediga. Kuna ma ei tahtnud pruudiröövi, valisime pulmalipu tegemise ja lipuvalvuri ameti. Pulmalipu saab oma maja olemasolul tulevikus heisata lipumasti ja tähistada aastapäeva. Aga mis pruudiröövis head on? Noh katsetasid mõned inimesed ka mind ära röövida, mees oli õnnetu, istusin kuskil kumkus pool tundi üksinda...
Paljud küsisid, milleks on vajalik pulmaküünal ja mida on üldse sellest kirjutada? Suur pulmaküünal sümboliseerib uue perekonna loomist. Selle rituaali juures on tähtis TULI, mis on sümboliks kodusoojusele, armastusele ja turvalisusele. Minu meelest see on armas ja südamlik rituaal, jällegi iga pulma aastapäeval saab küünalt põletada ja meenutada seda toredat päeva.


Ja see pole veel kõik, jätkub...
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar